Anul universitar 2020–2021

Cursuri opţionale pentru studenții de la Limba și Literatura Engleză A și Limba și Literatura Engleză B, anul III, semestrul 1

Înscrierea la cursurile opționale este încheiată.

Frecvența la cursurile opționale este obligatorie.

Regimul opțional al cursurilor opționale (Opțional 1 engleză, Opțional 2 engleză și Opțional) este datorat faptului că pot fi alese dintr-o serie de cursuri.

Pentru solicitarea participării la cursurile online, găsiți mai jos lista adreselor de contact a titularilor de curs:

Conf. dr. Sorana Corneanu

sorana.corneanu@lls.unibuc.ro

Lect. dr. Ioana Gogeanu

ioana.gogeanu@lls.unibuc.ro

Prof. emerit Daniela Ionescu

daniela.ionescu@lls.unibuc.ro

Conf. dr. Dragoș Ivana

dragos.ivana@lls.unibuc.ro

Conf. dr. Anca Peiu

anca.peiu@lls.unibuc.ro

Conf. dr. Octavian Roske

octavian.roske@lls.unibuc.ro

Conf. dr. habil. Anca Sevcenco

anca.sevcenco@g.unibuc.ro

Conf. dr. Daniela Sorea

daniela.sorea@lls.unibuc.ro

Prof. dr. habil. Mihai Stroe

mihai.stroe@lls.unibuc.ro

Prof. dr. habil. Mihaela Tănase-Dogaru

mihaela.dogaru@lls.unibuc.ro

Prof. dr. Nadina Vișan

nadina.visan@lls.unibuc.ro

Conf. dr. habil. Ruxandra Vișan

ruxandra.visan@lls.unibuc.ro

Prezentările cursurilor opţionale:

Representations of Human Nature_Conf. dr. Sorana Corneanu

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Representations….

The Syntax of the Determiner Phrase_Prof. dr. habil. Mihaela Tanase-Dogaru

Lista cu numele studenţilor înscrişi la The Syntax…

The Other Hamlet. Shakespeare’s Play in the Visual Arts_Lect. dr. Ioana Gogeanu

Lista cu numele studenţilor înscrişi la The Other Hamlet…

Transferring Idiomaticity by way of translation_Prof. emerit Daniela Ionescu

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Transferring Idiomaticity…

Introduction to British Cultural Studies_Conf. dr. Dragos Ivana

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Introduction to British…

20th Century Literary Representations of the Old South_Conf. dr. Anca Peiu

Lista cu numele studenţilor înscrişi la 20th Century…

Power and Persuasion. The American Political Scene_Conf. dr. Octavian Roske

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Power and Persuasion…

Introduction to linguistic experiment design_Conf. dr. Anca Sevcenco

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Introduction to linguistic

Semantic Issues in Literary Text Translation_Conf. dr. Daniela Sorea

Lista cu numele studenţilor înscrişi la Semantic Issues…

The Pendulum of History_Prof. dr. habil. Mihai Stroe

Lista cu numele studenţilor înscrişi la The Pendulum of History

A Linguistic Approach to Literary Translation_Prof. dr. Nadina Visan

Lista cu numele studenţilor înscrişi la A Linguistic Approach to….

The History of English Lexicography_Conf. dr. habil. Ruxandra Visan

Lista cu numele studenţilor înscrişi la The History of….